עברית English
המלצות עלינו באתר...
היכנסו כדי לקרוא המלצות ולהתרשם מאיתנו...
[לידיעה המלאה]
טיפים ללימוד שפות בעמוד הבית
מהיום תוכלו למצוא בעמוד הבית טיפים ללימוד שפות ופיסות מידע תחת הכותרות "משהו ...
[לידיעה המלאה]
 

בחינת הבגרות באנגלית | מידע כללי

 

·        בחינת הבגרות באנגלית עברה ועדיין עוברת שינויים רבים בשנים האחרונות ואנחנו ב-Language Links מתעדכנים באופן שוטף עם משרד החינוך ומתאימים את קורסי ההכנה שלנו לשינויים אלה. ניתן להיבחן ברמות 3, 4 ו-5 יחידות לימוד (יח"ל) אולם יש לזכור שרוב המכללות והאוניברסיטאות דורשות מינימום של 4 יח"ל או יותר כתנאי קבלה ללימודים גבוהים. יחד עם זאת בגרות של 3 יח"ל מספיקה למי שמעוניין לקבל תעודת בגרות.

 

·        ניתן להיבחן במועד חורף (ינואר), במועד קיץ (מאי) ובמועד ב' של מועד הקיץ (יולי, הציון הגבוה מביניהם נחשב עבור כל שאלון שעליו נבחנתם במועד א').

 

·        לפרטים נוספים על שאלוני ספרות אנגלית, לחצו כאן.

 

·        בעבר היה שאלון אחד של כ-3 שעות לכל רמת לימוד ואילו היום, בדומה למתמטיקה, נהוגה שיטת צבירת השאלונים, כמפורט בטבלה למטה. להשלמת כל רמת לימוד נדרשים 3 שאלונים (Modules). בכל מועד אפשר להיבחן במקסימום 3 שאלונים.

 

ל-3 יח"ל נדרשים שאלונים A,B,C, שאלון C משותף ל-3 ול-4 יח"ל.

ל-4 יח"ל נדרשים שאלונים C,D,E, שאלון E משותף ל-4 ול-5 יח"ל.

ל-5 יח"ל נדרשים שאלונים E,F,G

 

השיטה היא מודולארית, כלומר, ניתן לצבור עוד שאלונים מעבר לרמת הלימוד בה נבחנתם כדי לעלות ברמת הבחינה. לדוגמא, אם נבחנתם כבר בשאלונים CDE ויש לכם ציון בגרות ברמת 4 יח"ל, תוכלו להוסיף את שאלוני F ו-G כדי להגיע לציון בגרות של 5 יח"ל.

 

·        החל מקיץ 2012 ניתן להשתמש במילון דו-כיווני בכל השאלונים (לדוגמא, אנגלי-עברי, עברי-אנגלי) ולא רק במילון חד כיווני (אנגלי-אנגלי-עברי) כפי שהיה נהוג עד כה.

 

·        נבחנים אינטרנים הנבחנים בבגרות בתור תלמידי תיכון נדרשים גם להיבחן בדיבור במסגרת הבגרות בע"פ (20% מהציון הסופי באנגלית בתעודת הבגרות) וכן להיבחן על ספרוני קריאה ועבודת חקר (ה"פרויקט") הכלולים בציוני ההגשה הבית ספריים באנגלית עבור כל שאלון (ציוני "מגן"). הציון הסופי בתעודת הבגרות יכלול את כל המרכיבים האלה.

 

·        נבחנים אקסטרנים נבחנים רק על 3 שאלונים ללא בגרות בע"פ, עבודת חקר וספרוני קריאה. הציון הסופי שלהם באנגלית הוא ממוצע פשוט של הציונים בשלושת השאלונים (לכל שאלון יש משקל זהה).

 

מבנה בחינת הבגרות באנגלית

·        בקורסי ההכנה לבגרות באנגלית ב-Language Links נלמד אסטרטגיות היבחנות ייחודיות לבגרות באנגלית וטכניקות ניהול זמן שיביאו אותנו להצלחה מקסימאלית בבחינה!

·        רמת הטקסטים ודרגת הקושי של השאלות והמשימות עולות משאלון לשאלון וכן אופן הורדת הנקודות על טעויות תוכן ולשון ושפה נעשה יותר נוקשה ככל שעולים בשאלונים מ-A ועד G.

·     המיקוד  לבחינת הבגרות באנגלית מציין את סוגי משימות הכתיבה שתידרשנה בשאלונים B ו-G  (גלויה, הבעת דעה, תיאור, מכתב רשמי, ביקורת על סרט/ספר, נרטיב/דו"ח אירועים) ואת סוגי "האנסינים" באופן כללי (מאמר, דוח, מודעה, ראיון, ביקורת וכד') ולא יותר מזה. בנוסף, המיקוד מציין מהן יצירות הספרות שיכללו בשאלוני הספרות.