עברית English
המלצות עלינו באתר...
היכנסו כדי לקרוא המלצות ולהתרשם מאיתנו...
[לידיעה המלאה]
טיפים ללימוד שפות בעמוד הבית
מהיום תוכלו למצוא בעמוד הבית טיפים ללימוד שפות ופיסות מידע תחת הכותרות "משהו ...
[לידיעה המלאה]
 

קורסי שפות  |  רמות הלימוד

זהו מאמר המתאר את רמות הלימוד בקורסי שפות באופן כללי. לפירוט תכנים ספציפי ראו עבור עברית ואנגלית בנפרד. 

ב-Language Links אנחנו בונים את קורסי השפה המדוברת שלנו באנגלית ובעברית לפי המדרג האחיד של רמות הלימוד של המסגרת האירופאית המשותפת לשפות (CEFR) המספק מדד אחיד ומועיל להוראה, למידה והערכה של מיומנות לשונית בכל שפה. ה-CEFR עוסק ביעדים תקשורתיים של "מה אפשר לעשות עם השפה בחיים האמיתיים" ולא רק אילו נושאים דקדוקיים לומדים בכל רמה או כמה שעות קורס נלמדו במקום זה או אחר. גישה זו מאפשרת לתלמיד ולמורה ליהנות מקורס שפה איכותי ומעשי יותר בגישה של "תכלס". אנחנו מובילים מהלך להתאמת רמות הלימוד בלימוד עברית כשפה זרה מאלה הקיימות (א' עד ו') לאלה התואמות את ה-CEFR על כל המשתמע מכך: הגישה ללימוד השפה, חומרי הלימוד ואופן הערכת ההישגים, ושואפים לתוכנית לימודים מודרנית, מעשית ועדכנית יותר בעברית כשפה זרה.

המדרג האחיד מאפשר הערכה יעילה של הישגים לשוניים והשוואה מהימנה בין דוברי שפה וכן הוא משמש אתכם בתהליכי קבלה ללימודים ולעבודה בחו"ל. כל רמה מתבססת על יעדים תקשורתיים אמיתיים אותם התלמיד אמור להיות מסוגל לבצע בסוף כל רמה (החל מלהציג את עצמי ולבצע השוואות מחירים בחנויות בגדים, לחפש ולעבור לדירה חדשה ולהתנהל מול הרשויות, ועד להבעת דעות חיוביות ושליליות במהלך דיבייט בנושאים פוליטיים וחברתיים). לפירוט נוסף של יעדי הקורסים ברמות השונות, לחצו כאן.

בכל הרמות יש שילוב בין יעדים תקשורתיים ושפה מדוברת יחד עם חיזוק הידע הלשוני, הגדלת אוצר המילים והעשרה בנושאים תרבותיים באמצעות דיאלוגים, תמונות, סרטים, שירים, עיתונים סיפורים ועוד. בכל מפגש מתבצעת עבודה שוטפת על כל מיומנויות השפה: דיבור, האזנה קריאה וכתיבה ברמה ההולכת ועולה עם כל רמה. בנוסף, כדי ליישם את הנלמד התלמידים עורכים מצגות בהתאם לרמתם ועורכים סיורי חוץ בנושאים הקשורים לנושאי הקורס.

בהרשמה לקורס תעברו ריאיון קצר בע"פ ומבדק כתוב כדי להתאים את הקורס הנכון עבורכם. לנוחיותכם מוצגות רמות עברית ברוב האולפנים והרמה המקבילה להם לפי ה-CEFR. משום שבכל אולפן בישראל (אוניברסיטאי, פרטי, קיבוצי) יש רמות לימוד שונות, אנחנו נסייע לכם בבדיקת רמתכם בעברית. בקורסי הכנה לבגרות באנגלית החלוקה לרמות היא על פי דרישות משרד החינוך.

ש"א = שעה אקדמית של 45 דקות

 

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר לגבי הקורסים הבאים ב-Language Links ברמת הלימוד המתאימה לכם. לפרטים על תאריכי פתיחה קורסים, לחצו כאן.