עברית English
המלצות עלינו באתר...
היכנסו כדי לקרוא המלצות ולהתרשם מאיתנו...
[לידיעה המלאה]
טיפים ללימוד שפות בעמוד הבית
מהיום תוכלו למצוא בעמוד הבית טיפים ללימוד שפות ופיסות מידע תחת הכותרות "משהו ...
[לידיעה המלאה]
 

המלצות | קורסי עברית

 

ירון סיון, מנהל אולפן בית | מרץ 2018

מכתב המלצה על נואל דונסקי, מורה לעברית כשפה זרה

לכל מען דבעי,

שלום רב, את נואל דונסקי אני מכיר שנים רבות כמורה לשפות עברית ואנגלית. נואל מלמד את כל רמות הקורסים מזה כשלוש שנים באולפן בית, בדגש על רמות הביניים ורמות המתקדמים.

נואל הוא אוצר של חומרי לימוד וטכניקות הוראה - יש לו ניסיון רב בהוראת הרמות השונות וידע לשוני ותרבותי עצום בלימוד נושאים שונים בדרכים מעניינות. מעבר להיותו אנציקלופדיה לחומרי לימוד, נואל גם ידוע ביכולתו לכתוב דפי הסבר, דפי עבודה, תרגילים וטקסטים לרמות השונות, ומורים רבים באולפן נסמכים על חומריו המעולים. החומרים שהוא כותב משלבים כמות הגיונית של אוצר מילים ומודעים למשלב לשוני ולרמת המורכבות הפוטנציאלית של יכולות התלמידים. דפי ההסבר שלו מפורטים ובעלי דוגמאות מצוינות מתוך תפיסתו של ״לשים דברים בקונטקסט הנכון״.

כמורה לנואל יש אישיות ייחודית, הוא מביא מעצמו לכיתה ואהוב מאוד על תלמידיו. הסדר והבהירות שהוא מקיים בתכנון ובהעברת שיעוריו, והשקעתו הרבה בכל תלמיד ותלמיד ובבניית השיעורים הופכים אותו למורה אהוב ומוערך על ידי התלמידים ועל ידי המורים באולפן.

אני צופה שנואל יצליח בכל מקום שידרוך בו, ושעתידו המקצועי יכלול ניהול פדגוגי מקצועי בתחום הוראת השפה, תחום בו יוכל לממש את הפוטנציאל שלו עד תומו.

בכבוד רב,

ירון סיון | אולפן בית


קרסטין מילר, מנהלת קרן היינריך בל | יוני 2015

שיעורי העברית עם נואל דונסקי מ Language Links עשו מעבר מלהוביל אותי באופן שיטתי ומסודר לתוך השפה העברית, אלא גם מלמדים אותי על ישראל ואנשיה ומהווים הקדמה להיסטוריה התרבותית של ישראל. טיפים על מסעדות והיכן כדאי לערוך קניות בתל אביב בשילוב ביקור בשוק הכרמל מאפשרים תרגול ושימוש מיידי באוצר המילים על פירות וירקות למשל, כמו גם הזמנת מנות במסעדה. השיעורים מומלצים במיוחד עבור אלה שמרגישים צורך להיעזר בשפת האם שלהם, שכן נואל מדבר אנגלית וגרמנית באופן שוטף.

קרסטין מילר, מנהלת קרן היינריך בל בישראל

לשעבר חברת הפרלמנט הגרמני (בונדסטאג) ושרה במשרד החוץ הגרמני

עובדי חברת YES שירותי לווין | מאי 2015

אנחנו, העובדים בחברת במרכז לוגיסטי בחברת YES השתתפנו בקורס לשיפור העברית מטעם החברה בתקופה של נובמבר 2014 עד מאי 2015. אנחנו מרגישים שינוי לטובה ברמת העברית שלנו. למרות שלא נולדנו בישראל ואנחנו מגיעים מאתיופיה וממדינות חבר העמים לשעבר שמחנו לשפר את העברית ולא להישאר ברמת מתחילים שקיבלנו באולפן. תרגלנו דיבור, הצלחנו לקרוא מאמרים, שיפרנו את הדיוק בשפה ולמדנו הרבה דברים חדשים.

איגור, סנבטו, ישומה, ישוורק, אתרי, ניטה

 

ד"ר נורייה ברופאו-אלווירה, שגרירות ספרד בישראל | אפריל 2015

אני משתתפת בשיעורי העברית אצל נואל דונסקי כבר 8 חודשים ומרגישה שאני ממש לומדת עברית. הוא מורה טוב לשפות בזכות הניסיון והסבלנות שלו והוא מצליח ללמד עברית למרות היעדרם של חומרי לימוד טובים בשוק. נואל משלים את החסר בעזרת חומרי לימוד משלו כדי לגשר בין דקדוק, אוצר מילים ומצבי חיים אמיתיים. הוא גמיש מבחינת לוח הזמנים וקצב הלמידה שלי, מה שחשוב לי מאוד כאמא לפעוט. השיעורים מועברים בכיף, לא רק בגלל ששיעור מתנהל באופן דיאלוגי אלא גם כי הוא מציע לי מידע תרבותי, היסטורי וסוציולוגי על ישראל. אני מאוד שמחה שמצאתי את נואל דונסקי וממליצה עליו בתור מורה לעברית.
 

לודוויג בלאורוק, שגרירות גרמניה בישראל | דצמבר 2014

נואל דונסקי הוא מורה מדהים לשפות ומדריך לתרבות ישראלית. יש לו הבנה עמוקה בשפות והוא שואב מניסיונו האישי כתלמיד לשפות זרות כדי להשוות את העברית עם אנגלית, צרפתית או גרמנית כדי להסביר את מבני השפה באופן מובן. בעוד שנואל יכול לתת לכם רקע היסטורי על התפתחות העברית המודרנית, הוא מתמקד באותה מידה על שימושים יומיומיים בעברית גם עבור תלמידים מתחילים וזרים החיים בישראל שרק מעוניינים בידע בסיסי כדי להסתדר בשלבים הראשוניים של חייהם בישראל. חומרי הלימוד ברורים ומובנים, קצב הלמידה הותאם לצרכיי המשתנים ואוצר המילים נבחר בקפידה לפי מידת העניין שלי (משיחות בחיי יומיום ועד מילים וביטויים חיוניים בעולם העסקי והדיפלומטי). נואל הוא מורה מצוין, בעל חוש הומור וסבלנות. לא יכולתם לבקש יותר.

לודוויג בלאורוק, קונסול ראשון

שגרירות גרמניה בתל אביב

 

לואיזה האן | גרמניה, אוקטובר, 2014

במהלך חמשת חודשי ההתנדבות שלי במסגרת השירות הלאומי בגרמניה, הארגון בו התנדבתי הסכים לממן שיעורי עברית עבור המתנדבים בגרמניה. המוטיבציה הראשונית שלי ללמוד עברית ירדה כשראיתי שאפשר להסתדר בישראל עם אנגלית. אולם, נואל דונסקי הצליח לעורר מחדש את העניין שלי בעברית עם השיטות המשחקיות שלו ועם הרבה סבלנות.

הוא סיפק את צרכיי בעברית במסגרת עבודתי כמתנדבת כך שיכולתי להתקדם די מהר בשפה הן לצרכי עובדה והן בחיי היומיום, מה שנתן לי תחושה של הישג. למרות שהתכוונתי ללמוד רק קורס קצר, אני מרגישה שהלימודים עם נואל תרמו לי וגם היו ממש כיף! הטעימה הקצרה מהעברית השתלמה לי בסופו של דבר!

 

מארק ברטהולד, מנהל קרן היינריך בל | גרמניה, 2012

אני משתתף בשיעורי עברית עם נואל דונסקי כבר שנה ומאוד ממליץ עליו בתור מורה לעברית. לפני שנה וחצי הועברתי מברלין לתל אביב בתור ראש קרן היינריך בל בתל אביב, מטעם מפלגת הירוקים בגרמניה. אמנם רוב עבודתי מתנהלת באנגלית, אבל רציתי ללמוד עברית ליצירת קשרים מקצועיים וחברתיים, כדי להבין את החדשות ברדיו ובטלוויזיה וכדי להתחבר לחיים האמיתיים בישראל.

ידעתי שמשרתי תהיה תובענית גם בשעות הערב ולכן לא יכולתי להשתתף בשיעורי אולפן רגילים ולכן שמחתי שתלמיד אחר שלו המליץ עליו שכן נואל מלמד "עברית אמיתית" השימושית לחיי היומיום ומראה את ההבדל בין שפה רשמית ולא רשמית כדי לדעת איך להשתמש בשפה בהקשר הנכון בכל אירוע.

נואל מתאים בקלות את עצמו לצרכים הספציפיים של התלמיד ומציג נושאים מגוונים יחד עם אוצר מילים ודקדוק כך שאפשר ליישם את הנלמד באופן מיידי, אפילו למתחילים, בין אם ברחוב, בשוק, במסעדות ובמשרד. הוא מעודד את תלמידי לדבר באופן חופשי גם אם ידע בסיסי מאוד והשיעורים מתנהלים לרוב בעברית מהיום הראשון.

השיעורים מרעננים, מגוונים וכוללים גם ענייני תרבות ונושאים רלבנטיים לכל תלמיד באופן אישי. הוא משתמש באמצעים שונים כגון שירים ומשחקים כדי ליצור לימוד משמעותי. בעוד שהשיעורים מתבססים על ספר לימוד, הוא משלב עוד חומרים מקוריים בהתאמה לכל תלמיד. נואל דונסקי מומלץ לתלמידים עובדים ובמשרות תובעניות והוא בדרך כלל מאוד סבלני וגמיש מבחינת זמני השיעור. השיעורים אצלו הן בחירה מצוינת.

מארק ברטהולד

מנהל | קרן היינריך בל בישראל

2011-2014

www.il.boell.org

 

קת'רין קופרמן | ארה"ב, 2012

נואל דונסקי מלמד אותי עברית מזה 5 חודשים. בזמן הקצר הזה, בשני שיעורים בשבוע בלבד הגעתי ממצב של חוסר יכולת לדבר ולכתוב בעברית כלל, למצב בו אני קוראת וכותבת פסקאות פשוטות ומדברת ברמה המספיקה כדי להסתדר בתל אביב.

נואל לא רק יודע כיצד ללמד עברית בפשטות ובבהירות אלא ממש מבין את הדרך בה יש ללמד כיצד לתקשר בשפה. ישראל אינה מדינה פורמלית והוא מלמד עברית שלא נשמעת רשמית מדי ואפילו הומוריסטית מבלי להתכוון. אני לא רק לומדת את שפה אלא גם כיצד להשתמש בה נכון במצבים חברתיים! אני מאוד ממליצה על נואל כמורה לשפות הוא מסודר ומאורגן להפליא ומורה שמקשיבים לו.

אנה | גרמניה, 2012

כשהגעתי לישראל, הידע שלי עברית לא כלל הרבה יותר מאשר "Schalom". אני זוכרת היטב כיצד השפה הרתיעה אותו באותו הזמן. היו לה האותיות המשונות והמבנה הייחודי. כמו רבים אחרים, חשבתי לעצמי: "אני אף פעם לא אלמד עברית!" נואל דונסקי הצליח לגרום לי להרגיש בנוח עם השפה בזמן קצר לשימוש יומיומי. הוא לא פשוט מציג את הדקדוק באופן יבש, אבל גורם לך לדבר. הוא מעביר את החומר בצורה חיה, בין אם באמצעות שירים, שדרכם ניתן ללמוד את אוצר המילים כמעט באופן אוטומטי, בין אם באמצעות כתבות מהעיתונות המלמדות על מה אנשים באמת מדברים. הוא לפעמים אפילו גורם לשיעורי הבית להיות כיפים!

אני מעריכה זאת במיוחד שנואל, בניגוד למורים אחרים, שנוהגים להיצמד בעקשנות לספר הלימוד, מגיב לצרכים הלשוניים של חיי המקצועיים והפרטיים. ההצלחה שלי לא צריכה להילקח כמובנת מאליה! עכשיו אני יכולה לבטא את עצמי בפוליטיקה, בספרות ובנושאים חברתיים, כמו גם לקשקש על רכילות מהמסיבה האחרונה, מבלי להזדקק לאנגלית. לעתים קרובות אני מקבלת מחמאות על איך שאני מדברת באופן שוטף לאחר זמן כה קצר בישראל, וזה נזקף לזכותו של נואל. הוא מורה מצוין והמלצתי עליו לחברים רבים - ואני אעשה את זה שוב בכל רגע.

רבקה | ארה"ב, 2011

אני כותבת כאן כדי להציע המלצה על נואל דונסקי, בתור מורה מעולה לעברית. אני כבר לומדת עם נואל מזה ארבע שנים, קודם בתל אביב ואחר כך בסקייפ ובשני הפורמטים הוא הוכיח שהוא מורה יצירתי, שיטתי ומעניק השראה שמציע שילוב טוב של עברית מדוברת "אמיתית", יחד עם התשתית של השפה, סיפורים, שירים ומאמרים מהעיתון, כך שהשיעורים מעניינים ורלבנטיים. העברית שלי השתפרה מאוד ואף פעם לא השתעממתי במהלך הלימודים עם נואל.

 

דניאל | ארה"ב, 2010

אני יהודי-אמריקאי מבוגר ולמדתי עברית ועוד שפות באופן עצמאי בתור חובבן וגר במערב התיכון של ארה"ב. לפני שבע שנים רציתי באמת להתחיל ללמוד עברית באופן מסודר ואחרי ארבע שנים של שיעורים פרונטליים ומקוונים מצאתי את נואל, איתו אני לומד בסקייפ כבר כמה שנים. מאחר שיש לו הכשרה פורמלית וניסיון רב בהוראת עברית כשפה זרה, הוא יודע מה שהוא עושה ומסוגל גם להסביר למה הוא עושה זאת. הוא מאוד סבלני ויודע להתאים את עצמו בגמישות לצרכיי כתלמיד. הוא נותן דוגמאות מעניינות וזכירות שעוזרות לי להבין ענייני דקדוק ושימוש נכון במילים. לדוגמא, לאחר שלמדנו קבוצת פעלים עם נטייה מיוחדת, הדגמנו אותה בשיחה על "שירת גרון" של נזירים טובאנים והסכנות במועדוני לילה בברלין והכל תוך שתי דקות. נואל יודע לנווט את השיחה ככלי עזר לתרגול דקדוק ואוצר מילים.

יש לו סבלנות להתמודד עם תלמידים מבוגרים כמוני שלעתים חסר להם המרץ או יכולת הזיכרון של תלמידים צעירים יותר. הוא גם אמין וגמיש בנוגע ללוחות הזמנים של השיעורים. לאלה שאין להם האפשרות ללמוד עברית ברחובות תל אביב, אני ממליץ על לימוד עברית עם נואל בסקייפ בתור אלטרנטיבה מצוינת.